Elmadağ Kayak Merkezi

Elmadağ Kayak Merkezi

1990’ların başında Ekim ayı geldi mi Ankara’da hava soğur, Kasım başında kar yağardı. 2000 yılından beri mevsimler yaklaşık 1 ay ileri kaydı; Ankara Kasım ayında soğuyor, Aralık ayının ortası ile sonu arasında da kar yağıyor. Ankara’da hava çok soğuduysa ayaz varsa Kızılcahamam veya Ayaş – Beypazarı veya Elmadağ kayak merkezi tarafına kar yağıyor demektir.

Çankaya’dan güneye doğru baktığınızda karşınızda görünen büyük, üzeri ağaçsız tepelerden birisidir Elmadağ kayak merkezi ve burası Or-an şehri, TRT genel müdürlüğü, Yıldız mahallesi, Birlik mahallesi, Doğukent gibi yerleşim yerlerinin esas manzarasıdır. Bu bölge Nisan’dan itibaren yeşil, Aralık’tan itibaren ise beyazdır.

Ankara Elmadag Kayak Merkezi Pisti Ankara Elmadağ Kayak Merkezi Pisti Elmadağ ilçesi ile Elmadağ kayak merkezi genelde karıştırılıyor, Elmadağ kayak merkezi Elmadağ ilçesinde değildir. İlçe olan Elmadağ: Ankara şehir merkezinin doğusunda, Kırıkkale – Samsun yolu üzerindedir. Kayak merkezi olan Elmadağ ise Ankara şehir merkezinin yaklaşık olarak güneyindedir.

Elmadağ kayak merkezine toplu taşıma araçları gider mi?
Üzgünüz, buraya toplu taşıma araçları gitmez. Kendi aracınızla veya buraya tur düzenleyen seyahat acentalarıyla gitmeniz gerekir. Önceden Hacettepe Üniversitesi’nin servis hizmetlerini sağlayan Kazan Turizm hafta sonları Elmadağ’a sabah gidiş, akşam dönüş olarak servis düzenliyordu ama son yıllarda bu servisler yok.

Elmadağ kayak merkezine nasıl gideriz?
Eski Mamak çöplüğü tarafından gitmeniz size kolaylık sağlar. Mamak tarafındaki Metro alışveriş merkezini veya Nata Vega alışveriş merkezini bilirsiniz. Nata Vega’nın yanından Elmadağ Kayak Merkezi tabelası olan yola girin, çevre yolunun üzerinden geçiyorsunuz, böylece Yakupabdal Köyü yoluna girdiniz. Bu yol tek şerit gidiş, tek şerit geliştir. Yolu takip edin, virajlı yokuşları çıkın, sapaklarda Elmadağ Kayak Merkezi tabelalarını kontrol edin. Elmadağ kayak merkezi bölgesi girişinde araç – kişi giriş ücreti alınan giriş kapısına gelince paranızı ödeyin ve 5 km daha ilerleyin, hem kayak merkezine hem de tesisler bölgesine gelmiş oluyorsunuz. Çevre yolundan Elmadağ kayak merkezine toplam 20 km kadar sürecek, belki biraz az belki biraz çok. Bu bölgede rüzgar sert eser, çevrede ağaç veya rüzgarı engelleyecek set yok; dolayısıyla aracınızı dikkatli kullanın ve bizden bir öneri, Elmadağ dönüşünüzü geç saate bırakmayın.

Our latest special offers,
straight to your inbox

Stay up to date with the latest specials from Base Hotel. Subscribe and save on your next stay.

Continue browsing site